Kayıt Yenileme İşlemleri Hk.

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 

1-      2017-2018 Öğretim yılı Güz Dönemi Ders Seçimleri 11 – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında internet üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Elektronik ortam dışında kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır.

 

2-    Ders seçim işlemi için ayrılmış olan süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

 

3-    2017 ÖSYS sonucunda Fakültemize yeni kayıt yapan öğrencilerimizin ders seçimleri Fakültemiz Öğrenci İşleri Birimi tarafından yapılacaktır.

 

4-    Ara sınıf öğrencilerimiz Öğrenci Bilgi Sistemine girip ders seçimlerini yaparak kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

 

İnternetten Kayıt Yenileme İşlemi için:

 

a)  İnternet’e bağlı herhangi bir bilgisayardan yararlanarak http://www.trakya.edu.tradresinde bulunan “Öğrenci” menüsü altındaki “Öğrenci Bilgi Sistemi” ne girebilir veya http://obs.trakya.edu.trinternet adresini doğrudan kullanabilirsiniz. Karşınıza “Sisteme Giriş” ekranı gelecektir.

 

b)  Ekranın sol tarafında bulunan “Şifre gerektiren işlemler için lütfen sisteme giriş yapınız” ibaresinin altındaki “Giriş” tuşuna basınız. Açılan pencereye öğrenci no ve şifrenizi yazıp, “Giriş” tuşuna tıklayınız.

 

c) Sol bölümde yer alan “Kayıtlanma” seçeneğinden “Kayıt Yenileme” işlemini seçiniz.

 

d)  Açılan ekranın üst kısmında “Alabileceğim Dersler”, onun altında ise “Seçtiğim Dersler” yer almaktadır. Eğer geçmiş yıllardan başarısız olduğunuz dersler var ise bu dersler “Seçtiğim Dersler” alanında önceden seçilmiş olarak gelecektir.

 

e)  Yeni  dönemde  almak  istediğiniz  dersleri  üzerine  tıklayarak  seçiniz  ve  “+Seçtiğim

Dersleri Ekle” tuşuna basarak tek tek ekleyiniz.

 

f) Alttan almak zorunda olduğunuz ve yeni seçtiğiniz dersler, “Seçtiğim Dersler” alanında yer almaktadır. Son kontrollerinizi yaptıktan sonra “Seçimlerimi Kaydet” tuşuna basarak ders seçme işlemini sonlandırabilirsiniz.

 

g)  Danışmanınız bu sürece onay verinceye kadar, seçilmiş olan dersler üzerinde değişiklik yapılabilmektedir.

 

h) Konu ile ilgili sorularınızı öğrenci işleri bürosuna iletebilirsiniz.


2. Sınıf Ders Planı İçin Tıklayınız.
3. Sınıf Ders Planı İçin Tıklayınız.


 

Bu içerik 10.09.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 977 kez okundu.