Öğrencilerimize Bisiklet Dağıtımı

DUYURU

 

Üniversitemiz ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereğince öğrencilerimize bisiklet dağıtımı yapılacaktır.

Öğrencilerimizin bisiklet dağıtımından yararlanabilmesi için 31 Mart 2017 Cuma gününe kadar kayıtlı olduğu Dekanlık-Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Öğrencilerimizin bisiklet alma hakkı kazanabilmeleri için, okul idareleri okullarının kontenjanlarındaki sayı kadar öğrenci belirleyecektir.

Bisikletleri Alabilmek İçin

1-Bisiklet kaskının olması

2-Bisiklet kullanmayı bilmesi ve aşağıdaki teslim tutanağı ile şartnameyi kabul ettiklerine dair belgeyi imzalamaları gerekmektedir.TESLİM TUTANAĞI VE ŞARTNAME

Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından verilen  aşağıda markası, modeli, seri numarası yazılı  bisikleti  .…../……./………..   tarihinde eksiksiz ve sağlam olarak teslim aldım. Bakım, kontrol veya sayım vs. için istenilen tarihte aldığım şekilde teslim edeceğim. Aşağıda belirtilen  Bisiklet Teslim Şartlarını okudum kabul ediyorum.

BİSİKLETİN MARKASI/MODELİ

 

BİSİKLETİN SERİ NUMARASI

 

ÖĞRENCİNİN

ADI SOYADI

 

TC KİMLİK NO

 

ÖĞRENCİ NO

 

 

OKULU

 

BÖLÜMÜ

 

TELEFON NO

 

 

GERİ TESLİM EDİLECEK TARİH

 

……/……/………

İMZASI

 

 

BİSİKLET TESLİM ŞARTLARI

 1. BİSİKLETLERİN KULLANMA SÜRESİ DÖNEMLİKTİR. DÖNEM SONLARINDA BİSİKLETLER SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞINA TESLİM EDİLECEKTİR. BİSİKLET HİZMETİNDEN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN FAYDALANMASI ESAS ALINMIŞTIR.
 2. ÖĞRENCİLER BİSİKLET ALMAYA ÖĞRENCİ KİMLİK BELGESİ  İLE BİRLİKTE T.C. KİMLİK BELGESİ/PASAPORT YA DA EHLİYET GİBİ BİR KİMLİK BELGESİNDEN BİRİ İLE BİRLİKTE (İKİ KİMLİK BELGESİ İLE) SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT  EDECEKTİR. ÖĞRENCİ KİMLİK BELGESİ YENİ TARİHLİ OLACAK ESKİ KİMLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER YA YENİ TARİHLİ ÖĞRENCİ BELGESİ GETİRECEK YA DA KİMLİKLERİNİ YENİLEDİKTEN SONRA SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞINDAN VERİLEN BELGE İLE  AYŞEKADIN KAMPÜSÜNDE BİSİKLET TESLİM EDİLECEKTİR.
 3. HER ÖĞRENCİ KENDİ BİSİKLETİNİ KENDİ ALACAK, BİR BAŞKASI ADINA BİSİKLET ALAMAYACAKTIR. ÖĞRENCİLERE YALNIZ BİR BİSİKLET VERİLECEKTİR.
 4. BİSİKLETLER VERİLMEDEN ÖNCE ALAN ÖĞRENCİNİN BİSİKLET KULLANMAYI BİLİP BİLMEDİĞİ TEST EDİLECEK, KULLANABİLENLERE BİSİKLET VERİLECEK, ANCAK BİSİKLET KULLANAMAYAN ÖĞRENCİLERE TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİSİKLET TOPLULUĞU (TÜBİT) TARAFINDAN KURS VERİLDİKTEN SONRA BİSİKLET VERİLECEKTİR.
 5. BİSİKLET KULLANIMIYLA İLGİLİ TRAFİK DÜZENLEMELERİNDE KASK TAKMA ŞARTI ARANMAKTADIR. KASK TEMİNİ ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE AİTTİR. BİSİKLETLER KASKSIZ KULLANILMAYACAKTIR.
 6. BİSİKLETLER KAMPÜS İÇERİSİNDE PAYLAŞIMLI BİR ŞEKİLDE KULLANILACAK, TRAFİK VE EMNİYETLİ SÜRÜŞ KURALLARINA UYULACAK, KAMPÜS  İÇERİSİNDE KASKSIZ KESİNLİKLE BİSİKLETE BİNİLMEYECEKTİR.
 7. BİSİKLETLERE KULAKLIK TAKILI ŞEKİLDE BİNİLMİYECEKTİR.
 8. ÖĞRENCİ TESLİM ALDIĞI BİSİKLETİ İSTENİLEN TARİHTE OKULA TÜM AKSESUARLARIYLA EKSİKSİZ VE ÇALIŞIR BİR VAZİYETTE TESLİM EDECEKTİR. ARIZALI VE EKSİĞİ OLAN BİSİKLETLER TAMİR EDİLMEDEN YA DA EKSİKLERİ TAMAMLANMADAN TESLİM ALINMAYACAKTIR.
 9. BİSİKLET TESLİM EDİLEN ÖĞRENCİLER BİSİKLETİN GÜVENLİĞİNDEN SORUMLUDUR.
 10. BİSİKLETLER TİCARİ AMAÇLI KİRALANAMAZ VE SATILAMAZ.
 11. ÖĞRENCİNİN BİSİKLETİ KULLANDIĞI TARİHLER ARASINDA BİSİKLETİN TÜM TAMİR, BAKIM VE ONARIMI ÖĞRENCİNİN KENDİSİNE AİTTİR.
 12. ÖĞRENCİ BİSİKLETİ İSTENİLEN TARİH VE ZAMANDA İSTENİLEN ŞEKİLDE TESLİM ETMEDİĞİ DURUMDA OKULDAN MEZUN OLAMAZ VE  HAKKINDA DEVLET MALINA ZARAR VERMEKTEN DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATILACAKTIR.
 13. ÖĞRENCİLERİN BİSİKLET KULLANMA VE GÜVENLİ SÜRÜŞ KURALLARINA UYMAMALARI NEDENİYLE MEYDANA GELECEK YARALANMALAR VE KAZALAR NEDENİYLE ÜNİVERSİTEMİZ SORUMLU TUTULAMAZ.
 14. SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI ÇALIŞANLARI, ÜNİVERSİTE GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, OKUL İDARECİ VE YÖNETİCİLERİ İLE T.Ü. BİSİKLET TOPLULUĞUNUN (TÜBİT) YETKİLENDİRİLMİŞ ÜYELERİ, KURALLARA UYULMADIĞINI GÖRDÜKLERİNDE BİSİKLETLERİ GERİ ALMA YETKİSİNE SAHİPTİR.

 

 

 

TESLİM EDİLMESİ UYGUNDUR.                                                                                              TESLİM EDEN

Unvanı/Adı Soyadı/İmzası                                                                                                Unvanı/Adı Soyadı/İmza

 

 

Bu içerik 27.03.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 905 kez okundu.