Hakkımızda

   Fakültemiz 24/10/2011 tarihli ve 28094 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 26/08/2011 tarihli ve 2011/2239 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur. 

    Fakültemiz, bulunduğu coğrafi konum da göz önüne alınarak, başta Edirne olmak üzere tüm Trakya Bölgesine daha hızlı ve kolay ulaşılabilir sağlık ve eğitim hizmeti vermeyi amaçlamakla birlikte, komşu ülkelerle de sağlık ve bilim alanında işbirliğini geliştirmeyi hedefleri arasına koymuştur. 
Fakültemiz eğitim ve öğretimde dinamik, genç ve donanımlı akademik kadrosu ile bireysel ve toplumsal düzeyde kaliteli sağlık hizmeti sunan ve diş hekimliği alanında üst düzey bilgi birikimine sahip, toplum sağlığına katkıda bulunacak hekimler yetiştiren  bir kurum olma yolunda ilerlemektedir.           
Fakültemiz, çağdaş eğitim uygulamaları ile ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda topluma en iyi hizmeti vermek, en yüksek nitelikte donatılmış kliniklerde, tedavi sürecinin hastayı en üst düzeyde memnun edecek şekilde tamamlanmasını sağlamayı amaç edinmiştir. 

    Fakültemiz,  aklın  ve bilimin ışığında,  toplum ağız ve diş sağlığını daha ileri düzeye götürmek üzere çalışan bir eğitim ve sağlık kurumu olarak yaşamını sürdürecektir.
 
                                                                                           

                                                                                   Prof. Dr. Osman Nuri HATİPOĞLU

Rektör Yardımcısı (Dekanlık Görevi Uhdesinde)

                                                                                                      
 
Bu içerik 19.09.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 15582 kez okundu.